Zegarek na wakacje

Jaki zegarek jest najlepszy w czasie wakacyjnych wypadów, tych dłuższych i krótszych? Jakie powinien mieć cechy, by być zegarkiem na wakacje? Sprawa wydaje się bardzo prosta: zakładasz zegarek i lecisz gdzie cię poniesie, ale tutaj pojawiają się pierwsze problemy. Poniżej zamieszczam kilka cech, które moim zdaniem musi spełniać taki zegarek.

Wodoszczelność. Wakacje bez wody? To chyba niemożliwe, więc twój zegarek powinien być na to przygotowany. Wodoszczelność klasy WR 100 (100 m przy ciśnieniu statycznym) w zupełności wystarczy, jeżeli nie masz zamiaru nurkować. Jeśli rozważasz nurkowanie np. w Egipcie, lepsza będzie większa wodoszczelność jak WR 200, czy więcej.

Bransoleta czy pasek? Zdecydowanie to pierwsze. Metalowa bransoleta wytrzyma nawet długotrwałe i częste moczenie, czego nie można powiedzieć o pasku skórzanym. Kiedy do tego dołożymy pot, który latem pojawi się na ręce, jego brzydki zapach, oraz sól, które pozostaną na pasku ze skóry, to decyzja powinna być łatwa. Wyjątkiem będą tutaj paski z tworzywa sztucznego. Zaletą metalu i tworzywa sztucznego jest możliwość mycia pod bieżącą wodą, gdy uznasz to za stosowne.

Styl. Klasyczny będzie tutaj zegarek dla nurków tzw. diver, czy nurek, ale wszelkie zegarki sportowe będą także dobrze się sprawdzały. Możesz zegarek dopasować do potrzeb, okazji czy stroju.

Funkcje. Oczekujesz tylko odczytu godziny, czy potrzebujesz także innych funkcji jak stoper, timer, pomiar temperatury czy ciśnienia atmosferycznego itd.? Warto przemyśleć tą sprawę, przed założeniem swojego czasomierza, a zwłaszcza jeżeli dopiero szykujesz się do jego zakupu.

Kolory. Sprawa indywidualna w zależności od upodobań i stroju. Ja lubię latem więcej kolorów 🙂

Jedno przemyślenie nt. „Zegarek na wakacje”

  1. Can I just say what a comfort to uncover an individual who really understands what they are talking about on the net.
    You actually understand how to bring an issue to light and make it important.
    A lot more people should look at this and understand
    this side of your story. I can’t believe you aren’t more popular since you definitely possess the gift.

Możliwość komentowania jest wyłączona.